Menu
Aktualności
2019
25.09.2019
Konferencja MMC Polska

Krzysztof Łyszyk podczas organizowanej przez MMC Polska konferencji dotyczącej nowelizacji ustawy o zarządzaniu mieniem państwowym, przedstawił problematykę powołania nowego państwowego funduszu celowego, którego przeznaczeniem będzie nabywanie udziałów i akcji. Fundusz już w pierwszym roku działalności będzie dysponował budżetem 1 mld PLN. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a zainteresowanych tym tematem zapraszamy do kontaktu.

22.09.2019
Szkolenie dotyczące reformy Kodeksu Postępowania Cywilnego dla członków Polski Związek Pracodawców Budownictwa

Przemysław Wierzbicki przeprowadził szkolenie dotyczące reformy kodeksu postępowania cywilnego dla członków Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie, a organizatorom za możliwość współpracy przy tym wydarzeniu.

                                                   

 

16.08.2019
Szkolenie "Spory po nowemu"

To już przesądzone! Na początku listopada zaczną obowiązywać nowe przepisy dotycząc rozwiązywania sporów. To bardzo głębokie zmiany Kodeksu postępowania cywilnego, które będą dotyczyły wszystkich przedsiębiorców. Z powodu zmiany na przedsiębiorstwa zostanie nałożony szereg nowych obowiązków. Dodatkowo zwiększy się formalizm postępowania, co może skutkować, przegraną procesu z powodów formalnych, choć racja będzie po stronie przedsiębiorcy. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na szkolenie "Spory po nowemu", 29 sierpnia w Warszawie.

21.05.2019
Świadomość zagrożeń podstawą bezpieczeństwa firmy

Wiktor Wesołowski oraz Anna Grochowska- Wasilewska już w najbliższy czwartek tj. 30 maja 2019 r. wezmą udział w organizowanej we Wrocławiu przez BDO Poland konferencji pn. „Świadomość zagrożeń podstawą bezpieczeństwa firmy!”. Podczas swojej prelekcji nasi adwokaci przybliżą korzyści i potencjalne zagrożenia jakie dla organizacji mogą wynikać z aktywności tzw. „sygnalizatorów”, czyli osób zgłaszających nieprawidłowości i naruszenia prawa w firmie. Temat ciekawy zwłaszcza w kontekście przyjętej ostatnio przez Parlament Europejski dyrektywy o sygnalizatorach oraz projektu nowej ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Zapraszamy do udziału.

16.05.2019
Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych

Już od października tego roku zaczną obowiązywać nowe przepisy o Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych. O tym jakie obowiązki dla przedsiębiorców będą wynikać z tych przepisów możecie dowiedzieć się Państwo podczas przyszłorocznej konferencji organizowanej przez Rzeczpospolitą, której jesteśmy partnerem merytorycznym. Serdecznie zapraszamy na całość wydarzenia, a w szczególności na prelekcję, którą przedstawi Anna Grochowska-Wasilewska.

09.05.2019
IBA Annual Litigation Forum: Disruption in Litigation - New Types of Disputes in a New Order

Przemysław Wierzbicki będzie reprezentował Kancelarię podczas IBA Annual Litigation Forum: Disruption in Litigation — New Types Disputes in a New World Order w dniach 8-10 maja 2019 r. w Berlinie. Tematami poruszanymi w trakcie konferencji będą m.in.: dochodzenie grupowe roszczeń, wpływ tendencji protekcjonistycznych i innych zjawisk geo-politycznych na spory sądowe, zastosowanie teorii gier w sporach sądowych oraz spory dotyczące kryptowalut.

08.05.2019
Eliminacja ryzyka odpowiedzialności podmiotów zbiorowych

Przeciwdziałanie korupcji jako jeden z kluczowych obszarów prewencji — panel pod takim tytułem już w najbliższy piątek poprowadzą Wiktor Wesołowski oraz Anna Grochowska — Wasilewska w ramach organizowanej przez MMC Polska konferencji «Eliminacja ryzyka odpowiedzialności podmiotów zbiorowych». Serdecznie zapraszamy!

06.05.2019
KKLW rozpoczyna współpracę z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A.

Uprzejmie informujemy, iż rozpoczęliśmy współpracę z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. w zakresie stałego bieżącego doradztwa pomocy publicznej. ARP jest spółką akcyjną w Grupie Polskiego Funduszu Rozwoju ze 100% udziałem Skarbu Państwa. Wspierając przedsiębiorstwa w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, a także w realizacji procesów restrukturyzacji, odgrywa ważną rolę w zwiększaniu konkurencyjności polskiej gospodarki. Szeroki wachlarz instrumentów wsparcia obejmuje zarówno produkty finansowe, jak i pozafinansową pomoc w realizacji przedsięwzięć, m.in. poprzez udostępnianie terenów inwestycyjnych i obiektów produkcyjnych w ramach zarządzanych przez ARP Specjalnych Stref Ekonomicznych.

30.04.2019
KKLW wyróżnione w rankingu Legal 500

Jest nam niezwykle miło poinformować, że nasza Kancelaria kolejny rok z rzędu została wyróżniona, a jednocześnie awansowała w rankingu The Legal 500 (Legalease). Doceniono przede wszystkim nasze duże doświadczenie w obszarze prawa publicznego. Jesteśmy jedną z czternastu najlepszych kancelarii w Polsce, przy czym wśród naszych bezpośrednich konkurentów są 4 wiodące polskie firmy prawnicze oraz 9 kancelarii międzynarodowych. Wyróżnienie otrzymała również nasza praktyka rozwiązywania sporów, gdzie szczególnie doceniono naszą otwartość w relacjach z Klientami i dbałość o szczegóły (friendly approach and detail — focused work). Serdecznie dziękujemy naszym Klientom oraz Koleżankom i Kolegom z innych kancelarii za rekomendacje.

19.04.2019
KKLW rozpoczyna współpracę z Orkiestrą Sinfonia Varsovia

Uprzejmie informujemy, iż rozpoczęliśmy współpracę z Orkiestrą Sinfonia Varsovia w zakresie prawnej obsługi budowy siedziby Orkiestry (Sinfonia Varsovia Centrum). Cieszymy się bardzo, że oprócz budowy siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej będziemy mieli okazje wspierać budowę innego, niezwykłego obiektu kulturowego. Nowa siedziba ma stanąć przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie. Ta inwestycja to jeden z flagowych projektów Programu Rewitalizacji Pragi, o ogromnym znaczeniu dla rozwoju prawobrzeżnej Warszawy. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wizualizacją projektu siedziby. Bez wątpienia będzie to jeden z najciekawszych architektonicznie obiektów w najbliższych latach!

 

 

04.04.2019
Seminarium dla członków ACCA Poland

Compliance Days, którego byliśmy partnerem już za nami, ale już w przyszłym tygodniu (11 kwietnia 2019 r.) Wiktor Wesołowski, Anna Grochowska — Wasilewska i Grzegorz Spuz — Szpos poprowadzą seminarium dla członków ACCA Poland, dotyczące planowanych zmian w odpowiedzialności podmiotów zbiorowych oraz sposobów budowania systemu zarządzania zgodnością. Tym razem wydarzenie będzie miało charakter zamknięty, ale już wkrótce więcej informacji o wydarzeniach dostępnych dla każdego zainteresowanego !

 

19.03.2019
CEETA Central and Eastern Europe Training Advisory

Mecenas Przemysław Wierzbicki oraz Mecenas Jakub Brzeski mieli okazję prowadzić szkolenia dla Ceeta Central and Eastern Europe Training Advisory dotyczące praktycznych aspektów odpowiedzialności gwarancji (z uwzględnieniem doświadczeń sądowych). Jak zwykle, temat spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników.

12.03.2019
Muzeum Sztuki Nowoczesnej

W dniu 28 lutego 2019 r. w Muzeum nad Wisłą – tymczasowej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej – doszło do podpisania przez Muzeum z Warbud S.A. umowy na budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej na Placu Defilad. Inwestycja o wartości ponad 400 mln PLN będzie pierwszą od dziesięcioleci inwestycją realizowaną w obrębie tego centralnego placu Warszawy – terenu szczególnie trudnego z uwagi na zawiłe kwestie własnościowe i mnogość występującej infrastruktury podziemnej. Fakt, że mieliśmy w tym sukcesie znaczący udział, jest dla nas źródłem prawdziwej satysfakcji – podobnie jak to, że również wcześniejsza realizacja Muzeum nad Wisłą, odbyła się przy Naszym udziale. Zawarcie umowy z GW jest jak do tej pory najbardziej doniosłym momentem w naszej współpracy z MSN. W trakcie kilkuletniej bieżącej obsługi inwestycji, braliśmy udział we wszystkich aspektach pracy nad projektem od strony prawnej: uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych, w tym pozwolenia na budowę, uregulowaniu kwestii relacji sąsiedzkich i współpracy z podmiotami, na które będzie oddziaływała inwestycja, czy wreszcie w wyłonieniu GW i sporach z tym związanych. Ze strony Kancelarii za projekt odpowiadają Maciej Łysakowski oraz Przemysław Wierzbicki.

 

04.03.2019
MDDP Akademia Biznesu

W dniu 2 kwietnia Krzysztof Łyszyk oraz Mariusz Domagała w ramach konferencji dla członków rad nadzorczych organizowanej przez MDDP Akademia Biznesu omówią aktualne zagadnienia związane z praktyką funkcjonowania organu nadzoru spółek kapitałowych. Serdecznie  zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

 

26.02.2019
Compliance Days 2019

Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy partnerem Compliance Days 2019 organizowanym przez Instytut Compliance. Podczas tego wydarzenia, w dniach 2 i 3 kwietnia, ponad 50 prelegentek i prelegentów omawiać będzie najbardziej aktualne zagadnienia dotyczące compliance, w tym konsekwencje jakie dla firm będzie mieć nowa Ustawa o Odpowiedzialności Podmiotów Zbiorowych. Wśród prelegentów znaleźli się również Wiktor Wesołowski oraz Grzegorz Spuz -Szpos, którzy wezmą udział w panelu: „Programy antykorupcyjne nie są passe, czyli wyzwania, metody i rozwiązania”. Zapraszamy!

08.02.2019
Dyplomatyczne Otwarcie Roku 2019

Kancelaria KKLW uczestniczyła w Dyplomatycznym Otwarciu Roku 2019. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym z tego wydarzenia. Dziękujemy Krajowej Izbie Gospodarczej za organizację i możliwość wsparcia tej inicjatywy.

2018
28.12.2018
Świąteczna Inicjatywa Kancelarii KKLW

W tym roku postanowiliśmy zrezygnować z tradycyjnej wysyłki papierowych kartek świątecznych. Zamiast tego wspieraliśmy Ursynów Cup turniej młodych drużyn piłkarskich z rocznika 2007. Gratulacje dla wszystkich uczestników, w tym młodych drużyn piłkarskich z rocznika 2007. Gratulacje dla wszystkich uczestników, w tym szczególne dla zwycięskiej Legia Warszawa S.A. oraz organizatorów z Prezesem SEMP Sebastianem Gościniarkiem na czele za świetną organizację.

  

19.10.2018
Kancelaria KKLW doradzała P.P. „Porty Lotnicze”

Nasza Kancelaria doradzała P.P. „Porty Lotnicze” w aspektach prawnych związanych z przejęciem Lotniska w Radomiu, w szczególności w kwestiach związanych z wykorzystaniem w projekcie instytucji przygotowanej likwidacji (tzw. #preapack). Zlecenie realizowane było pod kierownictwem Arup.

04.10.2018
Warsztaty Nowy Wymiar Prawa

Nasza Kancelaria wspólnie z inicjatywą  zorganizowała w dniu dzisiejszym warsztaty poświęcone możliwości wykorzystania w biznesie automatyzacji w oparciu o roboty informatyczne oraz technologię blockchain. W niedługiej przyszłości praktycznie każda firma będzie korzystać z automatyzacji procesów biznesowych (wedle różnych szacunków potencjalne oszczędności firm w wyniku stosowania RPA wyniosą 5 – 7 bilionów USD do roku 2025). W wyniku zastosowania technologii blockchain w wielu branżach nastąpią fundamentalne zmiany. W pierwszej kolejności dotknie to: sektora bankowego, ubezpieczeniowego, nieruchomości, opieki medycznej, edukacji, administracji, sektora mediów oraz sektora prawniczego. Bez wątpienia te firmy, które pierwsze rozpoznają korzyści, jakie mogą uzyskać dzięki wskazanym technologiom, będą mogły osiągnąć przewagę nad konkurencją. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość oceny czy mogą wykorzystać automatyzację w swojej firmie i jak w praktyce wygląda jej wdrażanie. Już wkrótce odbędą się kolejne edycje tego wydarzenia, na które już teraz bardzo serdecznie Państwa zapraszamy.

    

28.06.2018
Kancelaria KKLW na uroczystości otwarcia Kolekcji Lemkinowskiej

Odbyła się uroczystość otwarcia w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego Kolekcji Lemkinowskiej – zbioru ponad 160 tytułów związanych z postacią i dorobkiem Rafała Lemkina. Nasza Kancelaria jest jednym ze sponsorów projektu realizowanego przez Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego. Podczas gali otwarcia kancelarię reprezentował Wiktor Wesołowski

18.06.2018
Kancelaria KKLW partnerem projektu Lemkin 2018

Z przyjemnością informujemy, że nasza kancelaria została partnerem projektu Lemkin 2018 realizowanego przez Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego. Projekt związany jest z postacią Rafała Lemkina – polskiego prawnika i autora pojęcia „ludobójstwo” oraz przypadającą na grudzień tego roku 70. rocznicą uchwalenia przez ONZ Konwencji o zapobieganiu i karaniu zbrodni ludobójstwa.

08.06.2018
Kancelaria KKLW na konferencji Premium Real Estate Summit 2018

Nasza kancelaria jest partnerem konferencji Premium Real Estate Summit 2018, która odbędzie się w poniedziałek, 11 czerwca w warszawskim hotelu Sheraton. W debacie na temat wyzwań dla branży retail weźmie udział Przemysław Wierzbicki omawiając szanse i zagrożenia dla tej branży w kontekście nowych technologii i Big Data.

14.05.2018
KKLW zaprasza na konferencję „Odpowiedzialność Spółek Skarbu Państwa w kontekście Ustawy o jawności życia publicznego”

Nasza kancelaria jest partnerem konferencji „Odpowiedzialność Spółek Skarbu Państwa w kontekście Ustawy o jawności życia publicznego”. 14 maja, podczas pierwszego dnia konferencji, prelekcję dotyczącą nowych obowiązków związanych z oświadczeniami majątkowymi przewidzianych w projekcie ustawy o jawności życia publicznego wygłosi Wiktor Wesołowski.

16.04.2018
KKLW wyróżnione w rankingu Legal 500 EMEA

KKLW kolejny rok z rzędu rekomendowane w prestiżowym rankingu prawniczym The Legal 500 EMEA. W tym roku zostaliśmy ponownie wyróżnieni w kategoriach "Rozwiązywanie sporów", "Prawo administracyjne i publiczne" oraz "Energetyka i surowce naturalne". Mec. Krzysztof Łyszyk został wyróżniony tytułem „Recomended Lawyer” jako jeden z najlepszych w kraju praktyków w obszarze „Prawo administracyjne i publiczne”. Dziękujemy Klientom za okazane zaufanie, a całemu zespołowi Kancelarii za wytężoną pracę i zaangażowanie

29.03.2018
Kancelaria KKLW doradcą w procesie konsolidacji i ekspansji Szumisie

Doradzaliśmy jednemu z najbardziej znanych polskich startup-ów Szumisie sp. z o.o. w prowadzonym w kilku jurysdykcjach projekcie konsolidacji działalności oraz ekspansji na rynki zagraniczne. Projekt obejmował m.in. doradztwo przy integracji działalności Spółki z działalnością jej niemieckiego partnera prowadzącego sprzedaż produktów Spółki na rynkach europejskich, w tym w negocjacjach i podpisaniu umowy inwestycyjnej. Kancelaria doradzała również przy utworzeniu międzynarodowej struktury holdingowej. Projekt prowadził Mariusz Domagała przy wsparciu Krzysztofa Łyszyka.

27.03.2018
Szkolenie „Zgłoszenie wierzytelności i likwidacja masy upadłości”

Przemysław Wierzbicki, jako Przewodniczący Sekcji Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego przy ORA w Warszawie, miał okazję uczestniczyć w szkoleniu „Zgłoszenie wierzytelności i likwidacja masy upadłości”. Szkolenie prowadziła SSR Daria Popłonyk, sędzia X Wydziału Gospodarczego do spraw upadłościowych SR dla m. st. Warszawy. W trakcie szkolenia poruszono szereg problemów praktycznych jakie stwarza ostatnia nowelizacja Prawa upadłościowego, w tym kwestie nowych zasad likwidacji masy upadłości.

19.03.2018
KKLW zaprasza na konferencję organizowaną wspólnie z Rzeczpospolitą

W dniach 26 i 27 kwietnia odbędzie się konferencja organizowana przez naszą kancelarię wspólnie z Rzeczpospolitą. W trakcie dwudniowych warsztatów razem z ekspertami EY, PGNiG S.A, Procurence oraz Chojniak i Wspólnicy przekażemy Państwu praktyczną wiedzę z obszaru compliance (w szczególności na temat projektowanej ustawy o jawności życia publicznego), nieuczciwej konkurencji oraz RODO. Serdecznie zapraszamy! 

Prelegenci KKLW: Maria Beroud, Anna Grochowska, Przemysław Wierzbicki, Wiktor Wesołowski

Prelegenci EY: Michał Raczy, Krzysztof Rudnicki, Jakub Szczepaniak

Prelegenci PGNIG: Konrad Zawodziński.

Prelegenci Procurence: Maciej (Matt) Zaleski.

Prelegenci Chojniaki i Wspólnicy: Łukasz Wiśniewski. 

 

06.03.2018
Kancelaria KKLW doradcą Robyg S.A.

Doradzaliśmy Robyg S.A. w przejęciu czterech spółek komandytowych, które posiadają tytuły prawne do nieruchomości położonych w Warszawie w dzielnicy Ursus, o łącznej powierzchni 63.309 m2. Wartość transakcji wyniosła 82 mln PLN. Projekt prowadziła Maria Beroud, przy wsparciu Marty Foltyn, Macieja Łysakowskiego oraz Przemysława Wierzbickiego

05.03.2018
Kancelaria KKLW na konferencji "Leki biopodobne 2018 Medycyna XXI wieku- III edycja"

Nasza kancelaria była partnerem konferencji "Leki biopodobne 2018 Medycyna XXI w. - III edycja" organizowanej przez Health Project Management. Z prezentacją na temat aspektów prawnych leczenia preparatami biopodobnymi wystąpił Przemysław Wierzbicki.

28.02.2018
Kancelaria KKLW doradcą Muzeum Sztuki Nowoczesnej w sprawie uzyskania pozwolenia na budowę nowej siedziby

Nasza kancelaria doradzała Muzeum Sztuki Nowoczesnej w sprawie budowy nowej siedziby, w tym w szczególności w postępowaniu o udzielenie pozwolenia na budowę oraz w sprawie wyboru generalnego wykonawcy. Projekt prowadzą Przemysław Wierzbicki oraz Maciej Łysakowski.

27.02.2018
Szkolenie Sekcji Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego

Przemysław Wierzbicki, jako Przewodniczący Sekcji Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego przy ORA w Warszawie uczestniczył w szkoleniu organizowanym przez sekcję dotyczącym „Postępowania z wniosku o ogłoszenie upadłości”. Szkolenie prowadził SSR Cezary Zalewski, Przewodniczący X Wydziału Gospodarczego do spraw upadłościowych Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy. W trakcie szkolenia poruszono szereg problemów praktycznych jakie stwarza ostatnia nowelizacja Prawa upadłościowego, w tym instytucje „przygotowanej likwidacji”.

26.02.2018
Doradztwo w transakcji podziału Calypso Fitness S.A

Doradzaliśmy Glastonbury Ventures Limited oraz Mikołajowi Nawackiemu w transakcji dotyczącej podziału Calypso Fitness S.A., największej polskiej sieci klubów fitness, oraz sprzedaży spółce zależnej Benefit Systems S.A. spółek przejmujących wydzielany majątek Calypso Fitness S.A. Projekt prowadzili Krzysztof Łyszyk oraz Mariusz Domagała.

16.02.2018
Spotkanie Lotto Ekstraklasy i PZPN

Spotkanie dotyczyło ważnych zmian w polskiej piłce nożnej, a my mieliśmy wystąpienie dotyczące pomocy publicznej dla klubów piłkarskich. W spotkaniu uczestniczyli: Michał Kurzyński, Jakub Brzeski oraz Przemysław Wierzbicki jako prelegent.

15.02.2018
Ustawa o jawności życia publicznego

Razem z TOR Konferencje zorganizowaliśmy seminarium dotyczące nowych rozwiązań antykorupcyjnych oraz zmian w zamówieniach publicznych, które mają zostać wprowadzone przez przepisy ustawy o jawności życia publicznego. Prowadzącymi byli: Wiktor Wesołowski, Anna Grochowska oraz Marta Ewiak.

06.02.2018
Michał Kurzyński Partnerem Zarządzającym

Michał Kurzyński został partnerem zarządzającym. Specjalizuje się w transakcjach fuzji i przejęć, w zakresie prawa spółek i prawa handlowego oraz projektów infrastrukturalnych. Ma także unikalne doświadczenie w zakresie obsługi prawnej międzynarodowych wydarzeń sportowych oraz inwestycji z zakresu infrastruktury sportowej.

"KKLW to grupa wyjątkowo ambitnych prawników, którzy od lat konkurują z największymi kancelariami, bo nie ustępują im ani wiedzą, ani doświadczeniem. Moim zadaniem będzie przede wszystkim dalszy rozwój kancelarii," powiedział po wyborze Michał Kurzyński.

06.02.2018
Wiktor Wesołowski nowym partnerem

Wiktor Wesołowski został awansowany na partnera. Specjalizuje się w sprawach spornych i postępowaniach sądowych, sądowoadministracyjnych, administracyjnych oraz egzekucyjnych. Doradza też w kwestiach międzynarodowego arbitrażu handlowego i inwestycyjnego.

Jako partner będzie odpowiadał za dalszy rozwój naszej praktyki procesowej.

26.01.2018
Reprezentowanie PKP PLK S.A.

Reprezentowaliśmy oskarżyciela posiłkowego PKP PLK S.A. w postępowaniu karnym w sprawie katastrofy kolejowej pod Szczekocinami. Doszło do niej w marcu 2012 r., kiedy w wyniku czołowego zderzenia dwóch pociągów zginęło 16 osób, a ponad 150 zostało rannych.

Sąd Apelacyjny w Katowicach podzielił naszą argumentację przedstawioną w apelacji i zaostrzył kary pozbawienia wolności, orzeczone przez sąd pierwszej instancji, dla dyżurnych ruchu, uznanych za sprawców katastrofy. Wyrok jest prawomocny.

PKP PLK S.A. reprezentował Przemysław Wierzbicki oraz Anna Grochowska. 

18.01.2018
Dyplomatyczne Otwarcie Roku 2018

Byliśmy współorganizatorami „Dyplomatycznego Otwarcia Roku 2018”, dorocznej inicjatywy Krajowej Izby Gospodarczej, która dotyczy międzynarodowej współpracy gospodarczej przedsiębiorstw, ministerstw oraz samorządu gospodarczego.

2017
22.12.2017
Kolejna wygrana przed KIO

Razem z kancelarią Jerzykowski i Wspólnicy reprezentowaliśmy konsorcjum Porr, Gülemark oraz Energopol-Szczecin S.A. w przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu, a następnie w postępowaniu przed Krajową Izbą Odwoławczą. Wartość przetargu to ok. 800 mln PLN brutto.

Zamawiający (Miasto Świnoujście reprezentowane przez GDDKiA Oddział w Szczecinie), wybrał w przetargu ofertę konsorcjum Astaldi. Naszym zdaniem zarówno wygrana oferta, jak i oferta drugiego konsorcjum, czyli Toto, były niezgodne ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ).

KIO podzieliło naszą opinię, stwierdzając jednocześnie, że nie widzi możliwości poprawy zwycięskiej oferty. Oznacza to, że Zamawiający będzie musiał ponownie zbadać i ocenić wszystkie oferty oraz najprawdopodobniej odrzucić te, które są niezgodne z SIWZ.

Projekt prowadzili: Jacek Kosiński, Paweł Jadczak oraz Łukasz Goniak.

13.12.2017
Centralny Port Komunikacyjny

Byliśmy współgospodarzem debaty poświęconej Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu, zorganizowanej przez Klub Dyplomatów ds. Ekonomicznych przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Mikołaj Wild, Pełnomocnik Rządu ds. CPK, oraz Michał Fijoł, Członek Zarządu PLL LOT SA, przedstawili szczegóły dotyczące CPK. W debacie kancelarię reprezentowali: Krzysztof Łyszyk i Michał Kurzyński. 

29.11.2017
Delisting Zakładów Automatyki Polna S.A.

Doradzaliśmy w procesie zniesienia dematerializacji akcji Zakładów Automatyki Polna S.A. i wycofania ich z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Nasza praca obejmowała doradztwo na etapie wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji ZA Polna S.A. ogłoszonego przez grupę kluczowych akcjonariuszy, reprezentowanie spółki przed Komisją Nadzoru Finansowego w postępowaniu dotyczącym zniesienia dematerializacji akcji, reprezentowanie przed Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie w postępowaniu dotyczącym wykluczenia akcji z obrotu, a także w relacjach z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych.

Projekt prowadził Krzysztof Łyszyk oraz Mariusz Domagała.

27.11.2017
Szkolenie na temat Partnerstwa Publiczno-Prywatnego

Michał Kurzyński prowadził szkolenie "Partnerstwo Publiczno-Prywatne – szkolenia eksperckie „szyte na miarę” dla małopolskich radców prawnych” organizowane przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie.

W całym projekcie bierze udział 360 radców prawnych i aplikantów. Trzecie już szkolenie realizowane przez Michała Kurzyńskiego miało formę warsztatów, na których szczegółowo omawiano umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym.

24.11.2017
Partnerstwo Publiczno – Prywatne w Łodzi

Doradzamy spółce Lootena w projekcie będącym częścią programu rewitalizacji Łodzi - budowa zespołu wielopoziomowych parkingów miejskich. Wnieśliśmy odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej dotyczące czynności prowadzonych przez Miasto Łódź. Stawiane przez nas zarzuty zostały, w trakcie rozprawy arbitrażowej, co do istoty uznane przez Miasto. Dzięki temu będzie można rozpocząć kolejny etap projektu, czyli wielostronne negocjacje obejmujące kwestie ekonomiczne, prawne i techniczne.

Projekt prowadzi Jacek Kosiński.

17.11.2017
Doradzaliśmy spółce Verte w procesie restrukturyzacji

Zgromadzenie Wierzycieli spółki Verte zdecydowało się na przyjęcie układu w ramach prowadzonego przyspieszonego postępowania układowego. Ta decyzja umożliwiła spółce wdrożenie planu restrukturyzacji.

Doradzaliśmy spółce w sporze prowadzonym z jednym z największych wierzycieli i jednocześnie konkurentem Verte, a także świadczyła bieżącą pomoc związaną z przeprowadzaniem restrukturyzacji. Poza tym nasze usługi obejmowały reprezentowanie Verte przed sądem restrukturyzacyjnym oraz wsparcie podczas Zgromadzenia Wierzycieli.

Projekt prowadzili: Przemysław Wierzbicki oraz Jakub Brzeski.

Verte S.A. jest jednym z liderów branży papierniczej, mającym w swojej ofercie szeroką gamę artykułów papierniczych segmentu premium.

14.11.2017
Doradzaliśmy francuskiej firmie Etanco Group w nabyciu spółki Gbo Fastening Systems Poland

Etanco Group to europejski lider na rynku zamocowań budowlanych, a Gbo Fastening Systems oferuje najwyższej jakości zamocowania budowlane i związane z nimi usługi. Była to międzynarodowa transakcja, obejmująca także przejęcie spółki w Rumunii.

Prace kancelarii KKLW obejmowały przeprowadzenie due diligence, wsparcie w przygotowaniu umowy sprzedaży udziałów w polskiej części transakcji, a także doradztwo potransakcyjne. W rumuńskiej części transakcji doradzała kancelaria PNSA.

“Przejmując fabrykę o powierzchni 15.000 m2 wzmocnimy nasz system produkcji i zwiększymy moce przerobowe, by jeszcze lepiej odpowiadać na rosnące potrzeby sektora budowlanego na naszych głównych rynkach, czyli we Francji, Włoszech i w krajach Beneluksu. Da nam także możliwość zwiększenia sprzedaży w krajach Europy Środkowej" – powiedział Ronan Lebraut, prezydent Etanco Group

"Wraz ze stabilizowaniem się europejskiej gospodarki rynek materiałów budowlanych gwałtownie się rozwija, a ta transakcja pokazuje rosnące zainteresowanie zagranicznych inwestorów akwizycjami w Polsce" – stwierdził Michał Kurzyński, partner KKLW.

Transakcję prowadzili: Michał Kurzyński oraz Mariusz Domagała.

09.10.2017
Konferencja INSOL w Warszawie

Wzięliśmy udział w Kongresie INSOL, który odbył się w Warszawie. INSOL to europejska organizacja zrzeszająca ekspertów od upadłości oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw. Przemysław Wierzbicki był członkiem komitetu organizacyjnego Kongresu, moderatorem i prelegentem panelu o "Praktycznych aspektach postępowania o zatwierdzenie układu w Polsce i w Niemczech".

 

09.10.2017
Wygraliśmy postępowanie przeciwko biuru podróży Itaka

Wygraliśmy, w pierwszej instancji, postępowanie przeciwko biuru podróży Itaka. Reprezentowaliśmy firmę Alara prowadzącą sieć luksusowych hoteli na Riwierze Morza Śródziemnego w precedensowej sprawie przeciwko biuru podróży Itaka. Spór dotyczył niewykonania umów w zakresie długoterminowego użytkowania obiektów hotelowych. Jednym z kluczowych elementów sprawy rozpatrywanej przez Sąd Okręgowy w Opolu było ustalenie, jaki prawo materialne należy stosować do umowy pomiędzy stronami. Sąd podzielił nasz pogląd, iż właściwym jest prawo obce (w tym przypadku tureckie) i uwzględnił w całości roszczenie klienta kancelarii.

Projekt prowadzili: Jacek Kosiński oraz Paweł Jadczak.

31.07.2017
Doradzaliśmy rządowi w opracowaniu polityki Partnerstwa Publiczno-Prywatnego

28 lipca 2017 r. Rada Ministrów przyjęła politykę rządu w zakresie rozwoju PPP w Polsce. Jacek Kosiński oraz Michał Kurzyński są w grupie doradców Ministerstwa Rozwoju. Przyjęty przez rząd dokument zakłada, że do końca 2020 roku zawartych zostanie około 100 umów PPP.

Współpracowaliśmy z Ministerstwem Rozwoju podczas analizy sytuacji PPP w Polsce, a później przy przygotowywaniu propozycji działań mających na celu rozwój PPP, w tym nowelizacji ustawy o PPP. Proponowana nowelizacja przewiduje m.in.: zmiany w podatku od nieruchomości oraz podwyższenie opłat parkingowych w centrach miast.

Jacek Kosiński powiedział, że „od lat zajmujemy się PPP doradzając klientom z sektora prywatnego i publicznego w wielu projektach, a także organizując szkolenia i konferencje. Mam nadzieję, że piątkowa decyzja rządu pozwoli na wypromowanie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego jako jednej z metod realizacji projektów inwestycyjnych.”

„Przygotowywana nowelizacja ustawy jest oczekiwana przez rynek, który patrzy na projekty PPP z dużym zainteresowaniem," dodał Michał Kurzyński.  

 

05.07.2017
Kolejny sukces z zakresu zamówień publicznych

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w SIWZ na zaprojektowanie i wykonanie fragmentu drogi S3 Legnica – Lubawka ustaliła nadmierne wymagania dla potencjalnych wykonawców.

Reprezentowaliśmy firmę Gülermak A.S i zakwestionowaliśmy zapisy SIWZ. Naszym zdaniem postawione wymagania były nieproporcjonalnie wysokie do zakresu wymaganych prac i zbyt ograniczające liczbę potencjalnych wykonawców zamówienia. GDDKiA uznała odwołanie i wprowadziła wszystkie proponowane zmiany w zapisie treści specyfikacji SIWZ. Decyzję GDDKiA potwierdziła także Krajowa Izba Odwoławcza.

Projekt prowadzili: Jacek Kosiński i Wojciech Kowalczuk. 

22.06.2017
Doradzaliśmy firmie Gϋlermak oraz PBDiM w związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy

Oficjalnie budowę trasy rozpoczął Minister Budownictwa i Infrastruktury Andrzej Adamczyk. Odcinek B POW będzie budowało konsorcjum firm Gϋlermak oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Wartość kontraktu to 757,64 mln PLN.

Jacek Kosiński doradzał w procedurze starania się o zamówienie publiczne na budowę tego odcinka oraz reprezentował konsorcjum w postępowaniach prowadzonych przed Krajową Izbą Odwoławczą, wszczętych przez innych ubiegających się o ten kontrakt. Wszystkie rozstrzygnięcia KIO były na korzyść konsorcjum firm Gϋlermak oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

Budowany przez Gϋlermak oraz PBDiM odcinek obejmuje 6,45 km, od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński, w tym także budowę mostu Południowego.

 

21.06.2017
Konferencja "Polityka Nowej Szansy – szanse i problemy finansowania przedsiębiorstw w restrukturyzacji"

Przemysław Wierzbicki wziął udział w konferencji „Polityka Nowej Szansy – szanse i problemy finansowania przedsiębiorstw w restrukturyzacji”, zorganizowanej przez Ministerstwo Rozwoju, Instytut Allerhanda i Stowarzyszenie Praktyków Restrukturyzacji w Polsce.

17.05.2017
Nowi prawnicy

Do naszej kancelarii dołączyło dwóch radców prawnych - Mariusz Domagała oraz Wojciech Kowalczuk.

Mariusz Domagała ma wieloletnie doświadczenie w sprawach z zakresu prawa cywilnego i handlowego oraz prawa podatkowego. Uczestniczył w restrukturyzacji spółek i grup kapitałowych oraz w transakcjach fuzji i przejęć. Doradzał też w kwestiach optymalizacji podatkowej. W ramach KKLW będzie rozwijał praktykę prawa korporacyjnego oraz fuzji i przejęć.

Wojciech Kowalczuk specjalizuje się w prawie nieruchomości, prawie transportowym, cywilnym, handlowym oraz procesach. Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi właścicieli i zarządców centrów handlowych, biurowców oraz centrów logistycznych. Dołączył do zespołu nieruchomości, inwestycji budowlanych oraz infrastruktury. 

27.04.2017
Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego

Przemysław Wierzbicki, jako Przewodniczący Sekcji Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego przy ORA w Warszawie, wziął udział w IV Polskim Kongresie Prawa Restrukturyzacyjnego KongRes 2017.

 

21.04.2017
Połączenie KKLW oraz WARP

Z radością informujemy, że Kancelaria Kurzyński Kosiński Łyszyk i Wspólnicy połączyła się z kancelarią Wierzbicki Adwokaci i Radcowie Prawni.

Połączone kancelarie będą działać pod nazwą Kurzyński Kosiński Łyszyk Wierzbicki sp.k. 

Dzięki połączeniu KKLW poszerzy zakres swoich usług - teraz obejmują one doradztwo w zakresie prawa handlowego (w tym fuzji i przejęć oraz transakcji na rynkach kapitałowych), prawa administracyjnego, zamówień publicznych, upadłości i restrukturyzacji, transakcji na rynku nieruchomości i inwestycji budowlanych, projektów infrastrukturalnych, prawa pracy, prawa konkurencji oraz własności intelektualnej.

 

13.04.2017
Ranking EMEA Legal 500
Ranking EMEA Legal 500

Zostaliśmy po raz szósty z rzędu rekomendowani w 4 obszarach:

  • Rozwiązywanie sporów,
  • Energetyka i surowce naturalne,
  • Prawo administracyjne i publiczne,
  • Nieruchomości i kontrakty budowlane.

Jacek Kosiński oraz Krzysztof Łyszyk są rekomendowani w obszarze Prawo administracyjne i publiczne.

EMEA Legal 500 to jeden z największych i najbardziej prestiżowych rankingów kancelarii prawnych na świecie. Ranking EMEA obejmuje kraje Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

15.03.2017
Prawnicze Targi Praktyk i Pracy

Uczestniczyliśmy w VII edycji Prawniczych Targów Praktyk i Pracy, podczas których prezentowaliśmy naszą kancelarię i zachęcaliśmy studentów do zgłoszenia się na praktyki. Oferujemy 2-miesięczne, płatne praktyki, z możliwością ich przedłużenia. Szukamy osób podobnych do nas - ambitnych, kreatywnych, innowacyjnych, a jednocześnie odpowiedzialnych i zaangażowanych w pracę.

23.02.2017
Dr Zbigniew Marek Czarny dołącza do KKLW jako Of Counsel

Dr Zbigniew Marek Czarny dołączył do naszej kancelarii jako Of Counsel. Będzie częścią zespołu odpowiedzialnego za finansowanie projektów, w tym przede wszystkim projektów inwestycyjnych w sektorze infrastruktury.

Dr Marek Czarny jest specjalistą z zakresu prawa gospodarczego, w szczególności prawa bankowego i rynków kapitałowych, regulacji dotyczących finansowania inwestycji oraz kredytów konsumenckich. Jego praktyka obejmuje doradztwo przy restrukturyzacji zadłużenia, negocjowanie umów z bankami oraz instytucjami finansowymi, a także reprezentowanie klientów przed organami regulacyjnymi i w postępowaniach arbitrażowych.

Dr Czarny jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie oraz Law Society of England and Wales w Londynie

11.01.2017
Operator Autostrady A1

Wspieraliśmy londyński oddział kancelarii Hogan Lovells w transakcji sprzedaży akcji spółki będącej operatorem Autostrady A 1 – Gdańsk Transport Company S.A., należących do grupy Intertoll, międzynarodowego dewelopera infrastruktury drogowej oraz operatora płatnych autostrad. Transakcję prowadzili: Michał Kurzyński oraz Jacek Choromański.

Więcej informacji

2016
29.11.2016
Rozbudowa II linii metra w Warszawie

Doradzaliśmy firmie Gülermak we wszystkich aspektach prawnych związanych z wygraniem przetargu na rozbudowę II linii metra w Warszawie oraz reprezentowaliśmy Klienta przed Krajową Izbą Odwoławczą. Projekt prowadził Jacek Kosiński.

06.10.2016
Calypso Fitness

Doradzaliśmy Mikołajowi Nawackiemu oraz Glastonbury Ventures Limited w transakcji sprzedaży pakietu kontrolnego Calypso Fitness S.A. na rzecz Benefit Systems S.A. Grupa Calypso Fitness jest operatorem największej w Polsce sieci klubów fitness. Transakcję prowadził Krzysztof Łyszyk.

06.10.2016
Sekcja Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego

Przemysław Wierzbicki przewodził spotkaniu Sekcji Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego w Okręgowej Radzie Adwokackiej. Tematem było postępowanie sanacyjne, a gościem specjalnym była Aleksandra Ziółkowska-Majkowska, orzekająca w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Wydziale Gospodarczym ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych.

03.10.2016
Przemysław Wierzbicki członkiem International Bar Association

Przemysław Wierzbicki został członkiem International Bar Association (IBA).

28.09.2016
Property Forum

Uczestniczyliśmy w tegorocznej edycji Property Forum 2016, podczas której dyskutowano o regulacjach REIT, nowych możliwościach wynikających z Brexitu oraz o alternatywnych inwestycjach.

28.09.2016
Przemysław Wierzbicki przewodniczącym Sekcji Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego

Na mocy uchwały nr 133/2016 Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie Przemysław Wierzbicki objął funkcję przewodniczącego Sekcji Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego.

Celem działalności Sekcji jest propagowanie i pogłębianie wiedzy zawodowych adwokatów i aplikantów Izby Warszawskiej w dziedzinie Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego, a także działalność opiniodawczą oraz legislacyjną.

23.09.2016
Shopping Center Forum

Wzięliśmy udział w Shopping Center Forum. Jesienna edycja tego wydarzenia była poświęcona najważniejszym wyzwaniom branży centrów handlowych. W ramach paneli konferencyjnych omawiano m.in. tematy związane z obrotem i finansowaniem inwestycji.

22.09.2016
Kongres INSOL Europe w Lizbonie

Uczestniczyliśmy w dorocznym Kongresie INSOL Europe w Lizbonie. Kongres został poświęcony kwestiom restrukturyzacji i upadłości w Europie i na świecie. Kancelarię reprezentował Przemysław Wierzbicki.

13.09.2016
Problematyczne aspekty procesu inwestycji budowlanych

Jacek Kosiński był prelegentem na konferencji „Problematyczne aspekty procesu inwestycji budowlanych”. Konferencja obejmowała m.in. kwestie znowelizowanego prawa budowlanego, zagrożeń dla przyszłości inwestycji czy istotnych bieżących problemów umowy o roboty budowlane.

14.07.2016
Brytyjski miesięcznik „Lawyer Monthly”

Na łamach branżowego brytyjskiego miesięcznika „Lawyer Monthly” ukazał się artykuł poświęcony transakcji przejęcia Dossche Poland przez Cargill Poland, którą prowadził Michał Kurzyński.

Więcej informacji: artykuł

14.07.2016
KKLW wspiera rozwój PPP w Polsce

Michał Kurzyński oraz Jacek Kosiński zostali powołani do grupy ekspertów wspierających Zespół ds. partnerstwa publiczno-prywatnego przy Ministrze Rozwoju. Rolą ekspertów będzie opracowanie projektu „Polityki Rządu w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego”, a także dokonanie przeglądu prawa i zaproponowanie zmian legislacyjnych w zakresie partnerstwa publiczno-prywatnego.

31.05.2016
Spór z wykonawcą robót budowlanych

Reprezentowaliśmy konsorcjum firm w sporze z wykonawcą robót budowlanych. Spór dotyczył nienależytego wykonania prac, wadliwego przeniesienie autorskich praw majątkowych, licencji oraz upoważnienia do dalszych modyfikacji systemów sterujących. Łączna wartość roszczeń stron objętych porozumieniem przekraczała sumę 40 mln złotych. Projekt prowadził Jacek Kosiński.

25.05.2016
III Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Byliśmy partnerem merytorycznym III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Konsument na rynku kolejowych przewozów pasażerskich", organizowanej przez m.in.: Polską Fundację Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowej Ius Publicum, Katedrę Europejskiego Prawa Gospodarczego Uniwersytetu Łódzkiego raz Urząd Transportu Kolejowego. Dyskutowano o procesach zachodzących na rynku pasażerskich przewozów kolejowych. Przemysław Wierzbicki wziął udział w dyskusji panelowej pt.: „Wpływ regulacji na kształtowanie rynku kolejowych przewozów pasażerskich”.

10.05.2016
ROBYG

Doradzaliśmy jednemu z największych polskich deweloperów – ROBYG S.A. w transakcji nabycia nieruchomości w dzielnicy Wola w Warszawie. Przedmiotem transakcji było także nabycie 99,74 % akcji w kapitale zakładowym spółki Przedsiębiorstwo Zaplecza Technicznego „TRANSBUD” S.A., prowadzącej działalność w tej nieruchomości. Transakcję prowadził Przemysław Wierzbicki.

21.04.2016
TVN

Reprezentowaliśmy TVN S.A. w sprawach związanych z problematyką budowlaną i nieruchomościową. Projekt prowadził Jacek Kosiński.

25.01.2016
Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Podpisaliśmy umowę z Muzeum Sztuki Nowoczesnej na obsługę prawną w zakresie przeprowadzenia inwestycji, a zwłaszcza doradztwo w związku z budową tymczasowej i docelowej siedziby Muzeum.

2015
17.12.2015
Przetarg na rozbudowę drugiej linii warszawskiego metra

Reprezentowaliśmy turecką firmę Gülermak w postępowaniu przed Krajową Izbą Odwoławczą w sprawie zamówienia publicznego na rozbudowę zachodniego odcinka drugiej linii metra w Warszawie. Zespołem prawników kierował adwokat Jacek Kosiński.

Więcej informacji: polskiprawnik.pl

oraz prawnik.pl

16.12.2015
OMYA

Doradzaliśmy firmie Omya, polskiej spółce międzynarodowej grupy produkującej i wydobywającej minerały przemysłowe, w związku z uruchomieniem kopalni kredy we wschodniej Polsce. Doradztwo obejmowało m.in. wsparcie w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych dotyczących decyzji administracyjnych niezbędnych do prowadzenia działalności wydobywczej. Projekt prowadzili: Krzysztof Łyszyk i Wiktor Wesołowski.

10.12.2015
Realizacja inwestycji nieruchomościowych

Zorganizowaliśmy, wspólnie z BZ WBK S.A., seminarium „Realizacja inwestycji nieruchomościowych – zagadnienia prawne oraz finansowanie bankowe”. Przedstawiliśmy nasze doświadczenie w zakresie obsługi prawnej oraz finansowej przy nabywaniu oraz realizowaniu inwestycji nieruchomościowych.

30.11.2015
Gülermak

Reprezentowaliśmy firmę Gülermak w postępowaniu przed Krajową Izbą Odwoławczą w sprawie zamówienia publicznego na „Budowę II linii metra w Warszawie – I etap realizacji odcinka zachodniego od stacji „Rondo Daszyńskiego”. M.st. Warszawa wybrało ofertę Gülermak, ale dwa konkurencyjne konsorcja złożyły odwołanie. KIO oddaliła jednak wszystkie zarzuty. Zespołem naszych prawników kierował Jacek Kosiński.

20.11.2015
Audyt i sprzedaż projektów wiatrowych

Zorganizowaliśmy, w partnerstwie z EPA WIND, konferencję „Audyt i sprzedaż projektów wiatrowych”. Opowiadaliśmy o weryfikacji projektów budowy farm wiatrowych w aspekcie technologicznym, prawnym i finansowym. Prelekcje wygłosili: Jacek Kosinski, Monika Fajtysz oraz Małgorzata Bystrzonowska.

25.10.2015
Fitness Academy

Doradzaliśmy firmie Fitness Academy Sp. z o.o. S.K.A, operatorowi klubów fitness z Wrocławia, należącemu do grupy Benefit Systems, w procesie przejęcia Jupiter Sport. Transakcję prowadzili: Krzysztof Łyszyk i Edyta Matysiak.

06.09.2015
Cargill Poland

Doradzaliśmy Cargill Poland Sp. z o.o., polskiej spółce światowego lidera w branży żywnościowej Cargill Inc., w transakcji sprzedaży jednej ze spółek zależnych, prowadzącej działalność w zakresie gospodarki rolnej oraz hodowli zwierząt. Transakcję prowadził Michał Kurzyński.

05.09.2015
Calypso Fitness

Doradzaliśmy Calypso Fitness S.A. – największemu polskiemu operatorowi klubów fitness – w procesie emisji obligacji. Transakcje prowadzili: Krzysztof Łyszyk i Edyta Matysiak.

2014
05.09.2014
Rząd Republiki Turcji

Doradzaliśmy rządowi Republiki Turcji w transakcji nabycia nieruchomości, która stanie się nową siedzibą Ambasady, od Warszawskiego Holdingu Nieruchomości S.A. Biurowiec przy ulicy Rakowieckiej powstał w wyniku generalnej przebudowy kamienicy z lat 20. ubiegłego wieku. Transakcję prowadził Jacek Kosiński.

16.08.2014
Stadion Narodowy

Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się towarzyski mecz piłkarski z udziałem Real Madrid FC oraz ACF Fiorentina. Byliśmy doradcą prawnym organizatora tego wydarzenia - spółki PSP Sp. z o.o. Doradztwo obejmowało w szczególności negocjacje umów dotyczących udziału ww. drużyn w meczu a także innych spraw organizacyjnych. Projekt prowadził: Michał Kurzyński

13.05.2014
Konsorcjum AMS i Ströer

Reprezentowaliśmy konsorcjum AMS i Ströer przed Naczelnym Sądem Administracyjnym w sprawie ze skargi kasacyjnej CAM związanej z wyborem tego przez m.st. Warszawy w postępowaniu dotyczącym budowy 1580 wiat przystankowych w Warszawie w trybie koncesji na roboty budowlane. Skarga została przez NSA oddalona, ale sprawa stała się precedensowa, gdyż odnosiła się do zakresu kognicji sądów w sprawach skarg na czynności koncesjodawcy. Konsorcjum reprezentował Jacek Kosiński.

10.04.2014
Ranking EMEA Legal 500

Już po raz trzeci zostaliśmy rekomendowani w rankingu EMEA Legal 500. W tym roku otrzymaliśmy wyróżnienie w kategoriach „Energetyka i surowce naturalne” oraz „Nieruchomości i kontrakty budowlane”.

27.03.2014
Studia podyplomowe na SGH

Jacek Kosiński po raz kolejny został wykładowcą piątej edycji studiów podyplomowych „Przygotowanie i Zarządzanie Projektami PPP”, zorganizowanej przez SGH. Zajęcia dotyczą m.in. realizacji projektów PPP w zakresie wiat przystankowych i mebli miejskich.

25.03.2014
Monika Fajtysz na konferencji

Monika Fajtysz była jednym z prelegentów konferencji: „A Polish & International Legal Perspective On New Critical Contractual/ Legal Issues That Arise On Real Estate & Construction Project (Based on FIDIC & Other Contracts)”.

01.01.2014
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze"

Doradzaliśmy Przedsiębiorstwu Państwowemu „Porty Lotnicze” w procesie komercjalizacji powierzchni handlowych i gastronomicznych Terminala 1 Lotniska im. F. Chopina w Warszawie. Projekt prowadzili: Michał Kurzyński oraz Krzysztof Łyszyk.

2013
18.12.2013
AMS i Ströer Polska

Reprezentowaliśmy konsorcjum AMS S. A. i Ströer Polska Sp. z o. o. ubiegające się o zawarcie z M.st. Warszawą umowy koncesji na budowę i eksploatację 1580 wiat przystankowych. Umowa została zawarta na blisko 9 lat. To pierwszy projekt w Warszawie o tak dużej wartości realizowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Transakcję prowadził Jacek Kosiński.

27.09.2013
Rising Stars. Prawnicy – liderzy jutra

Krzysztof Łyszyk został wyróżniony w rankingu „Rising Stars. Prawnicy – liderzy jutra 2013” organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna. Kapituła konkursu przyznając Krzysztofowi Łyszykowi 13 miejsce wśród 30 wschodzących gwiazd prawa podkreśliła m.in., że jest „prawnikiem z inicjatywą, który nie ogranicza się do utartych i konserwatywnych rozwiązań”.

30.07.2013
Ergo Arena

Na Ergo Arenie w Gdańsku odbył się towarzyski mecz piłkarski z udziałem FC Barcelona oraz Lechia Gdańsk. Doradzaliśmy organizatorowi tego wydarzenia, spółce PSP Sp. z o.o. Doradztwo obejmowało negocjacje umów dotyczących udziału FC Barcelona w meczu, a także sprawy organizacyjne. Projekt prowadził: Michał Kurzyński

03.07.2013
Studia podyplomowe na SGH

Zakończyliśmy czwartą edycja studiów podyplomowych „Przygotowanie i Zarządzanie Projektami PPP”, organizowanych przez SGH, w której zajęcia dydaktyczne prowadzili m.in. Jacek Kosiński oraz Michał Kurzyński. Wykłady dotyczyły aspektów organizacyjno-prawnych PPP na przykładach, a także realizacji projektów PPP w sektorze wodno-kanalizacyjnym oraz projektów dotyczących wiat przystankowych.

09.04.2013
Ranking EMEA Legal 500

Po raz drugi zostaliśmy rekomendowani w rankingu EMEA Legal 500 w kategorii „Energetyka i zasoby naturalne”.

14.02.2013
Konkurencja na rynku gazu

Byliśmy partnerem merytorycznym ogólnopolskiej konferencji „Konkurencja na rynku gazu” poświęconej aspektom prawnym liberalizacji rynku gazu w Polsce. Głównym tematem były kwestie związane z wejście w życie nowych regulacji, w tym ustawy Prawo gazowe.

2012
31.12.2012
ITI oraz TVN

Doradzaliśmy ITI w zakończonej sukcesem transakcji sprzedaży budynku Media Business Center. Budynek jest położony przy ulicy Wiertniczej w Warszawie. W budynku MBC mieszczą się m.in. studia telewizyjne oraz biuro zarządu TVN. Transakcję prowadził Jacek Kosiński.

15.08.2012
Samsung C&T – Yenigun

Doradzaliśmy konsorcjum Samsung C&T – Yenigun w postępowaniu przetargowym dotyczącym budowy terminala naftowego w Gdańsku.

31.07.2012
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Zawarliśmy, w ramach konsorcjum z PwC Polska, umowę ramową z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na doradztwo w zakresie realizacji projektów PPP.

04.04.2012
Ranking EMEA Legal 500

Byliśmy rekomendowani w prestiżowym rankingu EMEA Legal 500 w kategorii „Energetyka i zasoby naturalne”.

27.02.2012
PPP w Polsce

Byliśmy partnerem merytorycznym raportu specjalnego Pulsu Biznesu „PPP w Polsce”, podsumowującego ostatnie trzy lata stosowania modelu PPP.

21.02.2012
PKP Polskie Linie Kolejowe

Byliśmy partnerem merytorycznym debaty poświęconej realizacji zadań inwestycyjnych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Jacek Kosiński moderował dyskusję na temat prawnych i faktycznych aspektów stosowania różnych kryteriów oceny ofert w zamówieniach dotyczących zarządzania infrastrukturą kolejową.

25.01.2012
Wrocław dla Partnerstwa

Byliśmy partnerem merytorycznym konferencji „Wrocław dla Partnerstwa – doświadczenia, plany, perspektywy współpracy. Brytyjsko-Polskie Forum PPP”, organizowanej przez Brytyjsko Polską Izbę Handlową, Miasto Wrocław, Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Ambasadę Brytyjską.

10.01.2012
17 edycji konkursu „Grasz o Staż”

Byliśmy partnerem 17 edycji konkursu „Grasz o Staż” organizowanego przez Gazetę Wyborczą i PwC oraz fundatorem wakacyjnych praktyk dla wyróżniających się studentów i absolwentów studiów prawniczych.

2011
22.11.2011
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze"

Krzysztof Łyszyk reprezentował P.P. „Porty Lotnicze” podczas tegorocznego IATA Aviation Fuel Forum w Paryżu, gdzie wspólnie z Sebastianem Gościniarkiem z firmy doradczej BBSG przedstawił prezentację na temat nowego modelu zaopatrzenia Lotniska im. Chopina w paliwo lotnicze.

16.11.2011
Kryteria wyboru oferty najkorzystniejszej

Byliśmy współorganizatorem i partnerem merytorycznym warsztatów „Kryteria wyboru oferty najkorzystniejszej” przygotowywanych przez Construction Club na prośbę PKP PLK S.A.. Warsztaty odbywały się w ramach cyklu „Kolej siłą polskiej gospodarki”.

03.10.2011
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze"

Doradzaliśmy P.P. „Porty Lotnicze” w negocjacjach i kwestiach regulacyjnych dotyczących wprowadzenia nowych zasad dostępu do bocznicy kolejowej, wykorzystywanej do zaopatrzenia bazy paliw PETROLOT i Lotniska Chopina w paliwo lotnicze. Projekt prowadzili: Krzysztof Łyszyk i Michał Kurzyński.

19.04.2011
TSE Consulting

Zostaliśmy lokalnym partnerem prawnym TSE Consulting SA, międzynarodowej firmy doradztwa sportowego.

01.04.2011
Aktywny Samorząd

W ramach działalności pro bono zostaliśmy partnerem prawnym inicjatywy „Aktywny Samorząd” propagującej zdrowy tryb życia oraz rozwój infrastruktury sportowej.

Kontakt

KKLW Kurzyński Łyszyk Wierzbicki

ul. Twarda 2

00-105 Warszawa

+48 22 250 25 55
+48 22 250 25 45 (fax)
kklw@kklw.pl

Compliance
Spory